Динамічна піраміда

При грі у «Динамічну піраміду» слід керуватися «Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

  1. Мета гри
    Першим (раніше за суперника) набрати вісім очок.

2. Використовувані кулі.

Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п’ятнадцять білих (кольору слонової кістки), які використовуються в якості прицільних і одна кольорова (переважно жовта) куля без номеру, яка використовується в якості битка.

3. Вихідна розстановка куль
див. п.9.1 і п.9.2 "Загальних правил піраміди».

4. Початковий удар (розбиття піраміди)
Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.13 «Загальних правил піраміди».

5. Правила ведення гри

5.1. Забивати в лузу можна як будь-яку прицільну кулю, так і биток від будь-якої прицільної кулі.
5.2.Замість забитого битка гравець знімає зі столу одну з прицільних куль за своїм вибором, кладе її на свою полицю і вводить биток у гру ударом з руки згідно п.6, при цьому забивати в лузу можна тільки прицільну кулю.
Примітка:Вибрана прицільна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється. 5.3. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі кулі, які впали в лузи.
5.4. Будь-який удар (за винятком початкового) повинен завершитися в повній відповідності до п.20 «Загальних правил піраміди». В іншому випадку - штраф.

6. Введення битка в гру ударом з руки


6.1. При ударі з руки биток можна встановлювати в будь-якій точці ігрової поверхні столу, але не впритул до прицільних кулях.
6.2. Якщо при установці битка зачеплена будь-яка з куль, то накладається штраф і після зняття штрафної кулі право введення битка в гру ударом з руки переходить до суперника.
6.3. До тих пір поки биток не введений в гру, його можна поправляти рукою і києм (включаючи наклейку), однак після того як биток встановлений, будь-який удар по битку розглядається як введення його в гру.
6.4. При ударі з руки забивати в лузу можна тільки прицільну кулю.
6.5. Якщо при ударі з руки в лузу падає биток, то удар вважається неправильним і штрафується (див. П.8). Після зняття штрафного кулі суперник вводить биток в гру ударом з руки з будь-якого місця столу.

6.6. Якщо при ударі з руки крім битка в лузу падає і прицільну кулю, то вона не зараховується і виставляється. Після виставлення неправильно забитої прицільної і зняття штрафної прицільної кулі суперник вводить биток в гру ударом з руки з будь-якого місця столу.

7. Ведення рахунку

За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцеві зараховується одне очко. У разі порушення правил до поточного рахунку суперника порушника додається одне очко.

8. Штрафи за порушення

8.1. У разі порушення правил суперник знімає зі столу будь-яку прицільну кулю (за своїм вибором) і кладе її на свою полицю. Така куля називається штрафною. Вона знімається після виставлення всіх неправильно забитих і куль, що вискочили.
Примітка:Штрафна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється.
8.2.Якщо биток забитий неправильно або вискочив за борт, то після зняття штрафної кулі суперник має право:

(а)ввести биток у гру ударом з руки з будь-якого місця столу (при цьому забивати в лузу можна тільки прицільну кулю), чи.
(б) передати удар з руки з будь-якого місця столу гравцю, що порушив правила (при цьому забивати в лузу можна тільки прицільну кулю)
8.3.Якщо після порушення биток залишився на столі, то після зняття штрафної кулі суперник має право:
(а) продовжити гру з місця зупинки битка (при цьому забивати в лузу можна як биток, так і прицільну кулю), чи (б) передати удар з місця зупинки битка гравцю, який порушив правила (при цьому забивати в лузу можна як биток, так і прицільну кулю).

9. Виставлення куль

Всі неправильно забиті, і кулі, що вискочили, виставляються відповідно до п.25 «Загальних правил піраміди».

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прокоментувати:

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.