У далекі часи (століття XVII-XVIII), коли більярдне сукно не володіло сучасними термостійкими якостями, власникам більярдних столів доводилося частенько займатися ... штопанням.
Те, що справжні чоловіки люблять грати в більярд - факт незаперечний. Гра настільки захоплююча, що за професійним більярдним столом можна провести цілу ніч, забувши про все на світі.
Для гравця в більярд наклейка (або точніше підбір наклейки) є запорукою успішної гри. Багато хто вважає її найважливішою частиною більярдного кия.
        Ви ніколи не замислювалися, що більярд, як вид спорту, дає людині? Які особисті якості він розвиває? Чим корисний?
Сам кий, цілісний або розбірний, складається з наклейки, шафта, турняка і п'яти.
Більярд має дуже давню історію, тому встановити точний час його появи неможливо. Батьківщиною гри в більярд є Азія. Якщо конкретніше, то одні стверджують, що це Індія, а на думку інших – Китай.
Більярд має тільки йому притаманні особливості. Справжня більярдна гра вимагає від гравців тактовності, ввічливості, терпіння і головне стримування негативних емоцій.
Абріколь — удар, при якому биток спочатку потрапляє в борт, а потім в прицільну кулю. Атака — удар по битку з метою забиття прицільної кулі (а в деяких видах більярду і битка) в лузу .